Fluor. Dlaczego warto stosować pastę do zębów bez fluoru?
/
/
Fluor. Dlaczego warto stosować pastę do zębów bez fluoru?
pasta do zębów bez fluoru

Dlaczego warto stosować pastę do zębów bez fluoru?

Fluoroza zębów oraz szkieletu

Skutkiem długotrwałego przekroczenia bezpiecznej dawki fluoru jest fluoroza zębów oraz szkieletu. Na początku na zębach pojawiają się białe plamki, a następnie szkliwo ciemnieje i pęka. Dodatkowo zakłócony zostaje metabolizm komórek tworzących kości, przez co kości stają się bardziej kruche, a więzadła tracą swą elastyczność.

Fluor w nadmiernych ilościach przyczynia się do zaburzenia koncentracji i problemów z przyswajaniem wiedzy. Może prowadzić do niewydolności wątroby oraz nerek. Hamuje pracę szyszynki oraz tarczycy, powodując ich niedoczynność. Przez swe działanie wypierające wapń, może powodować odwapnienie kości. Dodatkowo zwiększa wchłanianie aluminium przez układ nerwowy.

Neurotoksyczne działanie fluoru

Fluor wykazuje również silne działanie neurotoksyczne, wpływa degeneracyjnie na korę mózgu oraz móżdżek. Przekroczona dawka fluoru skutkuje uszkodzeniem narządów rozrodczych i bezpłodnością oraz zwiększa prawdopodobieństwo poronienia. Fluor jest bardzo toksyczny także dla płodu. Może powodować zwiększone ilości wolnych rodników, które jak wiadomo mogą zapoczątkować zmiany nowotworowe.

pasta do zębów bez fluoru

Badania wykazały, że szczególnie niebezpieczne dla kości i zębów jest spożywanie razem kofeiny i fluoru (np. napoje energetyzujące), co powoduje zbyt duże kumulowanie się fluorków w kościach, natomiast ich duży niedobór następuje w zębach. Fluor zazwyczaj kojarzony jest z ochroną zębów i zapobieganiem chorób jamy ustnej.

Jednak należy uważać z dodatkowym przyjmowaniem fluoru z dietą w postaci preparatów stomatologicznych czy leków. Wymaga to bardzo dużej rozwagi wobec tak licznych doniesień o niebezpiecznych skutkach jego przedawkowania. Największą kontrolą powinny zostać objęte dzieci, u których skutki nadmiernego spożycia mogą być o wiele bardziej niebezpieczne.

Zdrowy układ pokarmowy zaczyna się w jamie ustnej.

Dla ochrony jamy ustnej, NSP proponuje pastę do zębów bez fluoru.

Zawiera kojący żel Aloe Vera, wyciąg korzenia kurkumy – antyseptyk, pomagający przy leczeniu paradentozy ,stevię, które daje słodycz paście i skutecznie hamuje wzrost i rozmnażanie się bakterii i innych drobnoustrojów chorobotwórczych w jamie ustnej. Traganek, zawierający bioflawonoidy, saponiny i garbniki, które oddziaływają na błonę śluzową jamy ustnej ochronnie i przeciw zapalnie.

Wyciąg z liści zielonej herbaty i wyciąg z owoców bzu czarnego, bogate w witaminy, mineralne elementy i garbniki. Olej kukurydziany – o właściwościach zmiękczających. Mira – naturalny antybiotyk, stosowany w stomatologii do leczenia zapaleń jamy ustnej i dziąseł Mech islandzki (algi morskie) – z niego uzyskano żel chroniący dziąsła przed podrażnieniem Propolis – produkt pszczelarski, o doskonałych właściwościach przeciwzapalnych, który skutecznie, lecz czasowo ” plombuje ” mikrorysy na szkliwie. Mentol i mięta naturalna – doskonale odświeżają jamę ustną.

Skład pasty do zębów bez fluoru:

  • Węglan wapniowy, polerujący zęby i usuwający plamy i resztki jedzenia.
  • Wodorowęglan sodowy, neutralizujący kwasy bakteryjne, niszczące szkliwo nazębne.
  • Proszek dwutlenku krzemu, który pomaga w usunięciu plam z zębów oraz poleruje zęby.
Autor i dystrybutor w Nature's Sunshine Polska | Stronie internetowej | + posty

Świadomy człowiek - świadomy wartości zdrowia i konieczności dbania o zdrowie. Preferuję profilaktykę. Jak to czynię? - świadomym uzupełnianiem codziennej diety najlepszymi suplementami. Niezależny dystrybutor produktów Nature's Sunshine. Zarówno ja, jak i moja cała Rodzina stosujemy suplementy i kosmetyki NSP regularnie.

Zareaguj!
płacz
0%
obawa
0%
niedowierzanie
0%
myślenie
0%
faworyt
100%
ulubiony
0%
ukochany
0%
Podziel się tym postem
Świadomy człowiek - świadomy wartości zdrowia i konieczności dbania o zdrowie. Preferuję profilaktykę. Jak to czynię? - świadomym uzupełnianiem codziennej diety najlepszymi suplementami. Niezależny dystrybutor produktów Nature's Sunshine. Zarówno ja, jak i moja cała Rodzina stosujemy suplementy i kosmetyki NSP regularnie.

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

Wózek sklepowy

Brak produktów w koszyku.

pl_PLPolski