Opublikowano w

Stres nie jedno ma imię. Czym jest stres i jakie są jego następstwa?

Stres nie jedno ma imię: są pozytywne odmiany stresu. Dzięki odczuwaniu stresu – tego pozytywnego – zachowujemy zdolności poznawcze, zdolności uczenia się i samorozwoju. Poszerzamy zasób wiedzy i umiejętności.

   Sprawdź naturalne produkty dla układu nerwowego od Nature’s Sunshine!

Zapanować nad stresorem w stresie

Stres musi wywoływać gwałtowną reakcję fizjologiczną mierzalną dla osób trzecich. Czynnik stresujący (nazywany stresorem) musi wywoływać awersję.

Doskonale tłumaczy to pytanie: „Czy gdybyś miał możliwość osłabienia lub uniknięcia tego doświadczenia, to byś to zrobił?”

Osoba będąca w stresie nie potrafi zapanować nad stresorem. Im większa utrata kontroli, tym silniejsze odczucie stresu. Stres krótkotrwały pobudza nas do działania i jesteśmy zdolni do większego wysiłku. Stres długotrwały jest szkodliwy dla organizmu. Czujemy się przytłoczeni i niezdolni do działania.

stres, depresja, jak leczyc, suplementy, panować nad stresem

Czym objawiają się nerwice?

Nerwice – tym terminem możemy nazwać ogólnie wszystkie „zaburzenia nerwicowe”. Podstawowym czynnikiem wywołującym nerwice jest zbyt silny wpływ stresu.

Objawami zaburzeń nerwicowych mogą być objawy somatyczne:

  1. fizyczne
  2. zaburzenia funkcji poznawczych (natrętne myślenie, natręctwa Ruchowe)
  3. zaburzenia emocji (fobie, apatia).
  4. Zachowania obsesyjne, np. kilkakrotne sprawdzanie, czy żelazko zostało wyłączone, czy drzwi zostały zamknięte i wiele innych

Depresja poważnym problemem na świecie

Depresją nazywane są zaburzenia nastroju i charakteryzują się przygnębieniem, niezdolnością do przeżywania radości i przyjemności, zaburzeniami rytmu snu i czuwania, i obniżeniem napędu psychoruchowego.

Depresja stanowi obecnie czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie – tak wynika z danych według Światowej Organizacji Zdrowia. Depresja dotyka około 10 % populacji.

stres, depresja, jak leczyc, suplementy

Czy udar mózgu może zakończyć się nawet śmiercią?

Jeżeli krew dopływa do mózgu w zbyt małej ilości, dochodzi do udaru mózgu, czyli zaburzenia jego funkcjonowania. Człowiek odczuwa wtedy bóle głowy, ma kłopoty ze wzrokiem i słuchem, może występować u niego paraliż. Jeżeli krew nie dopływa do mózgu przez dłuższy czas to udar może zakończyć się nawet śmiercią. Udar może spowodować również przerwanie naczyń krwionośnych mózgu – dochodzi wtedy do niszczącego neurony wylewu.

Stwardnienie rozsiane i jego objawy

Prowadzi do uszkodzenia istoty białej mózgu i rdzenia kręgowego. Rozpoczyna się zwykle między 20 a 40 rokiem życia, a jednym z pierwszych jej objawów jest zapalenie nerwu wzrokowego, które doprowadza do pogorszenia ostrości wzroku. Pojawiają się też mrowienia, drętwienia i niedowład kończyć oraz zaburzenia równowagi.

   Sprawdź naturalne produkty dla układu nerwowego od Nature’s Sunshine!

Świadomy człowiek - świadomy wartości zdrowia i konieczności dbania o zdrowie. Preferuję profilaktykę. Jak to czynię? - świadomym uzupełnianiem codziennej diety najlepszymi suplementami. Niezależny dystrybutor produktów Nature's Sunshine. Zarówno ja, jak i moja cała Rodzina stosujemy suplementy i kosmetyki NSP regularnie.

4 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *